Menu

15 października 2013

02. LISTY Z WYSPY ZWANEJ NIEBEM - Jessica Brockmole


wydawnictwo: Amber
data wydania: 8 października 2013
liczba stron: 336
kategoria: Literatura piękna      "Historia miłości, która łączy dwa kontynenty, dwie wojny światowe i dwa pokolenia kobiet, dowodzi mocy słowa pisanego i siły nadziei potężniejszej niż czas i wszelkie przeciwności."    

     Mamy rok 1912. Główna bohaterka Elspeth Dunn jest młodą poetką, która nigdy nie opuszcza rodzinnej miejscowości Skye. Prowadzi zwyczajne i poukładane życie u boku męża rybaka. Spokój zostaje zburzony gdy dziewczyna dostaje tajemniczy list od zachwyconego jej twórczością studenta z Ameryki. Zaciekawiona tym, co może się zdarzyć nawiązuje znajomość z młodym mężczyzną. Davida i Elspeth zaczyna łączyć przyjaźń. Dzieląc się swoimi pragnieniami i sekretami coraz bardziej zbliżają się do siebie. Gdy w Europie wybucha wojna, a David zgłasza się na front, Elspeth drży o życie ukochanego. Czy ich uczucie przetrwa tak ciężką próbę?    

   Jest rok 1940. Kolejna wojna. Margaret, córka Elspeth zakochuje się w pilocie RAF-u. Elspeth doświadczona prze życie, ostrzega córkę aby nie angażowała się w wojenną miłość. Kiedy w okolicach ich domu wybucha bomba, a ze skrytki w ścianie wypadają listy od Davida, Elspeth znika bez śladu. Jedynym tropem jest list. Margaret wyrusza na poszukiwania matki i tego co zdarzyło się przed laty. Czy pozna prawdę o tym, co spotkało jej rodzinę i czemu matka broni ją przed miłością?
   
                                                                                                      
                     
Oli.

3 komentarze:

 1. Książka zdecydowanie dla mnie:)Dzięki za recenzję:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Emi.

  Książka wzruszająca. Chętnie przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tej nowości jeszcze nie widziałam, ale Twój opis zachęcił mnie to poszukania jej w księgarniach . Pozdrawiam Mel

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku bardzo się cieszę, że tu trafiłeś :) Jeżeli masz zamiar zostawić po sobie ślad w postaci komentarza, a jesteś niezarejestrowanym użytkownikiem to będę wdzięczna, jeżeli zamiast publikować komentarz jako anonim wybierzesz w listy opcję "nazwa/adres URL". W nazwie wpiszesz swoje imię lub nick,a pole adres zostawisz puste. Następnie wciśniesz dalej i opublikuj. W ten sposób, w razie mojej odpowiedzi, dasz mi możliwość zwracania się do Ciebie w odpowiedni sposób.
Zapraszam ponownie!! :)